Kapverdy – zakopaný poklad – přednáška Katky Ostré – Cestuji za kačku
Tahle akce už proběhla.

Vyberte si z aktuální nabídky.

27. 11. 2023, 18:30 h
Hospůdka Na Točně a Kulturní dům Těchov / Těchov

Pořádá: Jana Skotáková

Kapverdy nejsou jen cestovními kancelářemi dva profláklé ostrovy Sal a Boa Vista, kam se dostanete přímým letem za 6 hodin z Prahy, ale Kapverdských ostrovů je ukrytých uprostřed Atlantiku rovnou deset, z toho devět obydlených. Tyto ostrovy jsou naprosto rozdílné. Zatímco Sal a Boa jsou ostrovy bílé – písečné, lemované tyrkysovým Atlantikem a turista lačnící po relaxu s maximálním komfortem zde najde ráj, ostatní ostrovy jsou nezasažené turismem, často zcela panenské a o to víc autentické. Odráží jak Afriku, tak i vliv Evropy (to zejména do bezpečnosti) a v neposlední řadě Brazílie. Ostrovy Santiago, Brava a Sao Nicolau jsou neskutečně zelené, skalnaté a vybízejí k neuvěřitelným trekům zcela neprobádaným terénem. Doslova Dobití ráje! Vše lemováno surovým panenským pobřežím, kde síla oceánu tříštícího se o útesy bere dech. Je tu i písečné Maio, které bylo zatím uchráněno masové turistice a nabízí totální psychický restart. Dále barevné Sao Vicento, rodiště místní pěvecké legendy – bosonohé divy Cesaria Evora, kde to hraje nejen barvami, vůněmi a chutěmi, ale hlavně místní hudbou na každém kroku. No a nakonec černé sopečné Fogo, což je nejen název ostrova, ale i stratovulkán, na který se dá do téměř třítisícové výšky vydrápat! Pohled nad hebkými bílými mraky za veškerou dřinu a pot stojí!! Ale to pořád není vše! Je tu i Santo Antao, který je skutečnými plícemi Atlantiku. Tolik zeleně, že z toho vidíte i nebe v zelených tónech! 

Co ostrov, to úplně jiný svět. Prostě ZAKOPANEJ POKLAD, na kterej jsem náhodou narazila a pochopila, že můj cestovatelský sen už není Bora Bora, ale průzkum těchto utajených perel kdesi v Atlantiku. 

Vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 180 Kč. Předprodej zahájen v Hospůdce Na Točně na Těchově. Rezervace možná na tel. 724 266 931 nebo info@hospudkatechov.cz

Označení akce:
akce pro děti, akce pro dospělé, akce pro rodinu, akce pro seniory, akce z dotace
Soubory k akci:
ev_4122_K.jpeg
Pořadatel:
Jana Skotáková